Nowa pracownia dydaktyczna „LIMS-lab” na Wydziale Chemicznym PŁ

.

Wydział Chemiczny PŁ uruchomił pracownię dydaktyczną systemów zarządzania danymi laboratoryjnymi i technologicznymi w chemii „LIMS-lab” (umowa nr 12/MIKRO-DOT-U/2023). Sala komputerowa została wyposażona w nowoczesny, zaawansowany system klasy LIMS (ang. Laboratory Information Management System) - PROLAB-4. Program ten wspomaga codzienną pracę w laboratorium w takich obszarach jak: obsługa zleceń i próbek, zarządzanie relacjami z klientami, opracowywanie wyników, kontrola i harmonogram prac, nadzór nad personelem i wyposażeniem, zarządzanie gospodarką materiałową oraz archiwizacja danych. Oprogramowanie dostarczyła firma INFORM-TECH. Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji Politechniki Łódzkiej.

Fundacja PŁ

inform-tech