Nagroda trzeciego stopnia w Konkursie im. Prof. Jerzego I. Skowrońskiego dla studenta Wydziału Chemicznego PŁ

Laureaci XXXIII edycji Konkursu im. Prof. Jerzego I. Skowrońskiego. W środku inż. Wiktor Kunikowski, a po jego prawej stronie inż. Albert Berent. (fot. A. Żarczyński)

Miło nam poinformować, że w dniu 19 stycznia br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów w ogólnopolskim XXXIII Konkursie im. Profesora Jerzego I. Skowrońskiego na najlepszą pracę dyplomową z zakresu elektrotechnologii, wysokich napięć lub materiałów elektrotechnicznych dla absolwentów wyższych uczelni, obronionych w roku akademickim 2022-2023. Nagrodę trzeciego stopnia przyznano inż. Albertowi Berentowi z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej za pracę inżynierską pt. "Zaprojektowanie na obrzeżu Łodzi instalacji PV o mocy 10 MW połączone z oceną możliwości doboru paneli fotowoltaicznych" - wykonaną pod kierunkiem dr. inż. Andrzeja Żarczyńskiego z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej PŁ. Aktualnie Albert Berent studiuje na kierunku Chemia w kryminalistyce. Jednak w tym miejscu należy podkreślić sukces Politechniki Łódzkiej w wyżej wymienionym Konkursie, bowiem laureatem nagrody pierwszego stopnia został inż. Wiktor Kunikowski z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ za pracę pt. "Wpływ długości przerwy układu modelowego o polu quasi – nierównomiernym na napięcie przebicia przy uwzględnieniu różnych cieczy izolacyjnych", wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Pawła Rózgi, prof. PŁ i opieką dr inż. Bartłomieja Pasternaka, obaj z Instytutu Elektroenergetyki PŁ.

Nagrody i dyplomy laureatom oraz ich promotorom przybyłym do gmachu Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, wręczyli organizatorzy Konkursu na czele z przewodniczącym - dr hab. inż. Andrzejem Sikorą, prof. Politechniki Wrocławskiej. Laureaci przedstawili zebranym zakresy prac dyplomowych i ich główne osiągnięcia.

Od lat organizatorem opisywanego Konkursu jest Polski Komitet Materiałów Elektrotechnicznych (PKME), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) - Odział Wrocławski. Celem konkursu jest rozwijanie nowoczesnej krajowej elektrotechnologii i materiałoznawstwa elektrotechnicznego, m. in. dla uczczenia pamięci Profesora Jerzego I. Skowrońskiego, twórcy polskiej szkoły materiałoznawstwa elektrotechnicznego. Fundatorami nagród byli: Oddział Wrocławski SEP, firma BioEngineering.pl oraz Koło SEP nr 1 we Wrocławiu. Serdeczne gratulacje!

Szczegółowe informacje i fotografie znajdują się pod adresami: https://pkmesep.wixsite.com/pkme/xxxiii-edycja oraz https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/z-pl-dwaj-laureaci-konkursu-im-profesora-jerzego-i-skowronskiego

Albert Berent - skan dyplomu